Jste zde

6 tipů, jak prodloužit životnost barvy vlasů

Okouzlující balayage, zářivá červená nebo perfektní ledová blond – ať už máte ve vlasech jakoukoliv barvu, jedno je vždy stejné: chcete, aby vám vydržela co nejdéle. Ale spousta okolních faktorů i každodenních návyků může naopak přispívat k rychlejšímu blednutí a vymývání. Víte, čeho se vyvarovat a jaké triky na prodloužení výdrže barvy vlasů opravdu fungují? 

1. Pravidla šamponování

Zásadní vliv na životnost barvy vlasů má samotné mytí. Začněte tím, že svůj oblíbený šampon vyměníte za šampon určený speciálně pro barvené vlasy. Svým složením totiž lépe podpoří zářivost a výdrž barevných pigmentů a je k vlasům i barvě maximálně šetrný.

Vysoké teploty rozhodně nejsou nejlepším přítelem barvených vlasů, takže při mytí používejte výhradně vlažnou vodu. A i když to možná bude těžké, místo každodenního mytí zkuste přejít k šamponování jednou za dva až tři dny. V případě nouze sáhněte po Suchém šamponu, který vás zbaví mastných kořínků raz dva.  

2. Ta správná péče

Šamponem ale vlasová rutina nekončí. Nikdy z koupelny neodcházejte bez použití kondicionéru nebo balzámu, které šamponem otevřený povrch vlasu zase uzavírají. Pro barvené nebo melírované vlasy můžete použít Balzám na vlasy, který svým kyselým pH optimálně vyhlazuje strukturu vlasu a zajišťuje lesk a odolnost.

Zároveň ale nezapomínejte ani na další potřeby vlasů. V létě nebo kdykoliv jindy, když volají po dávce hydratace, jim nabídněte péči balzámu Hyaluron 2.0. A jednou za čas je potěšte maskou, která zajistí intenzivní regeneraci a hloubkovou výživu. 

3. Tepelná ochrana je nezbytnost

Stejně jako je tomu při mytí, nesvědčí zářivosti vlasů vysoké teploty ani během tepelné úpravy. Proto by na vaší koupelnové poličce měly mít své místo produkty na ochranu před teplem. Náš tip? Sprej Hyaluron 2.0, který nejen chrání před teplotami až do 230 °C, ale také svým složením s kyselinou hyaluronovou a extraktem z opuncie propůjčuje vlasům pořádnou dávku hydratace. Při úpravě pak zkuste stáhnout teplotu nástrojů na nižší stupeň a určitě není na škodu tu a tam použití žehličky a kulmy vynechat úplně. 

4. Pozor na slunce a chlor

Jestliže chcete mít svou barvu co nejdéle zářivou, musíte také znát své největší nepřátele: slanou vodu, chlor a sluneční paprsky. Narušují totiž vlasovou strukturu, a tím napomáhají k vymývání barvy. Kšiltovky a klobouky tak budou v létě skvělými parťáky a do plážové tašky přihoďte také Hydratační sprej s UV filtrem. 

5. Rafinovaný styling

Barva vlasů je stále zářivá, ale začínají být pomalu vidět odrosty? Zakryjte je šikovnými stylingovými triky. Vyhněte se perfektně rovné pěšince, která na ně spíše upozorní, a zkuste vlasy učesat na jinou stranu než obvykle. To zajistí měkčí přechod a zmírnění kontrastu. Pomůže také dodání objemu a odrosty umí schovat i oblíbený messy-bun. Nebo do účesu přidejte doplňky, jako jsou čelenky a šátky. 

6. Oživení i bez barvení

Pokud i přes veškerou vaši snahu barva svou zářivost ztratila, ale na termín v kadeřnickém salonu budete čekat déle, než jste předpokládali, sáhněte po barevných šamponech a kondicionérech. Ty na rozdíl od šamponů pro barvené vlasy obsahují barevné pigmenty a rovnou tak vlasy tónují, což znamená zářivější výsledek!