Jste zde

Denní krém s SPF: proč ho ve své pečující rutině potřebujete?

365 dní v roce, tak často byste měli, v ideálním případě, chránit svou pleť před účinky slunečních paprsků. Ale neznamená to, že musíte každý den sahat po opalovacím krému – šikovným řešením je totiž denní krém s ochranným faktorem. Víte, jaké jsou jeho hlavní výhody a jak ho správně kombinovat s dalšími přípravky?

UV paprsky jsou tu pořád

Opravdu je SPF nezbytnou součástí každodenní beauty rutiny? Ano! UV paprsky totiž na pokožku působí neustále. I během zimních měsíců nebo ve dnech, kdy je zataženo a deštivo. A i zdánlivě nevinných pár minut denně může napáchat škody. 

  • UVA paprsky mají delší vlnovou délku a jsou schopny pronikat do hlubších vrstev kůže. Mají na svědomí předčasné stárnutí pokožky a vznik vrásek a pigmentových skvrn. 
  • UVB paprsky mají kratší vlnovou délku, nepronikají tak hluboko do pokožky, ale jsou energičtější a nebezpečnější. Způsobují většinu typů rakoviny kůže a také spálení od slunce. 

Sečteno podtrženo, sluneční paprsky jsou až z 80 % odpovědné za stárnutí naší pokožky (vedle mnoha dalších negativních vlivů). A všechny vaše krémy, séra a fluidy s anti-age ingrediencemi tak nemohou fungovat stoprocentně, pokud pleť před UV zářením nechráníte. 

Denní krém s SPF a jeho výhody

Není tedy pochyb o tom, že chránit pokožku je nezbytnost. Pokud vás ale představa každodenního nanášení opalovacího krému zrovna neláká, nedivíme se. Sáhněte raději po denním krému s SPF, který šikovně kombinuje dva naprosté základy péče o pleť – hydrataci a právě ochranu proti slunci. Ze dvou kroků v běžné rutině tak uděláte jeden, a takto ušetřený čas se vždycky počítá. 

Ale právě spojení více kroků do jednoho znamená, že je třeba přípravek vybírat velmi obezřetně. Co by dennímu krému s SPF nemělo chybět?

  • Účinné látky: Krém s SPF by měl pleť v první řadě hydratovat, případně jí nabízet také další benefity, jako je vyhlazení nebo zpevnění. Proto se vždy dívejte na složení a obsah účinných látek.
  • Textura: Přes krém s SPF budete s největší pravděpodobností nanášet také make-up. Oceníte tak lehkou texturu, která se snadno vstřebává.  
  • UVA i UVB ochrana: Jak už víte, negativní vliv na pokožku mají jak UVA, tak i UVB paprsky. Není od věci se přesvědčit, že před oběma dostatečně chrání i vybraný krém (ačkoliv je to dnes už standardem).

Tip: Vyzkoušejte ALCINA Ochranný denní krém SPF 30, který poskytuje spolehlivou ochranu před UVA i UVB paprsky, a pleť navíc díky obsahu kyseliny hyaluronové a bambuckého másla optimálně pěstí a hydratuje.  

Správné vrstvení je klíč

Je nám to jasné – vaše pečující rutina nejspíš zahrnuje více přípravků a možná teď trochu tápete, kdy který použít. Tak si v tom pojďme udělat pořádek:

  • Pokud vedle běžného denního krému používáte podkladovou péči, začněte právě s ní, tedy s produkty, jako je gel, ampule nebo sérum, případně lehčí denní krém. 
  • Následně naneste denní krém s SPF
  • Přes něj můžete následně aplikovat make-up, a pokud je léto nebo jste na dovolené u moře, pak také běžný opalovací krém

Vydejte se pro Ochranný denní krém SPF 30 do nejbližšího salonu ALCINA a chraňte svou pleť každý den!