Jste zde

Škola líčení: naučte se používat tvářenku jako profesionál

Sunset blush, boyfriend blush – trendů mezi tvářenkami je letos na sociálních sítích plno a byla by věčná škoda si jich nevšímat. Jsou totiž zázračnou zbraní pro zářivou, svěží a mladistvou pleť a bledost, stres nebo známky únavy zaženete díky několika tahům štětcem do minulosti. Stačí jen vybrat tu správnou a naučit se tvářenku nanášet. 

Pudrová, nebo krémová?

Pro perfektní výsledek je důležitý výběr správného typu tvářenky. Přihlédněte především ke svému typu a stavu pleti a také k preferovanému způsobu nanášení

Krémové tvářenky v tyčince nebo tužce mají tu výhodu, že si při aplikaci vystačíte s prsty a obejdete se bez dalších nástrojů. Také se snadno zapracovávají do pleti, což nahrává začátečníkům, a vypadají skvěle i na tváři bez make-upu. Na druhou stranu ale mohou mastné pokožce přidávat další nechtěný lesk, čemuž se její majitelky chtějí spíše vyvarovat. 

Pudrové tvářenky perfektně drží na svém místě, zajišťují matný vzhled a také se dají snadno vrstvit pro intenzitu podle vašich představ. Nabízejí také širší škálu barevných odstínů, a to často v jediném balení. Výborně se hodí i pro mastnou pokožku, naopak u té suché ale mohou zvýrazňovat šupinky. Je tedy potřeba pudrovou tvářenku nanášet na dostatečně vyživenou pleť. 

Tip: V kurzu je monochromatický look, kterého dosáhnete tak, že zvolíte stejný odstín tvářenky a rtěnky. K tomu můžete použít Lips & Cheeks Designer, produkt spojující tato dvě líčidla do jednoho, ale vystačíte si i se svou oblíbenou rtěnkou – stačí ji jednoduše nanést vedle rtů také na líčka. Skvěle se pro tyto účely hodí výživná rtěnka Nutri Lipstylo, kterou snadno rozetřete prsty i štětcem na make-up a vytvoříte tak lesklý a rozjasněný vzhled. 

A jaký odstín tvářenky vám bude nejvíce lichotit? Záleží na tónu a podtónu vaší pleti. Světlé pokožce sluší jemně růžové, světle fialové nebo broskvové odstíny. Olivové pleti svědčí teplé korálové tóny nebo růžové odstíny s nádechem bronzu. Majitelky tmavší pleti se nemusí bát výraznější červené tvářenky nebo švestkových a bobulových odstínů. 

Jak nanášet tvářenku podle tvaru obličeje 

Tvářenka umí víc než vtisknout tvářím růžolící vzhled. Díky jednoduchým trikům můžete s její pomocí vyrovnat proporce obličeje a nechat vyniknout své přednosti.

Nejjednodušším způsobem nanášení je “C” metoda. Tvářenku nanesete v jemné vrstvě těsně nad obočí do oblasti spánků a protáhnete ji v silnější vrstvě až na lícní kosti ve tvaru písmene “C”. Jde o nejpřirozenější způsob, jak si zajistit svěží vzhled, který se hodí pro jakýkoliv tvar obličeje. 

Existují ale i další metody aplikace vhodné speciálně pro různé tvary tváře:

Kulatý obličej

Kulaté tváři obvykle chybí jasné kontury a často působí “ploše”. 

Řešení: Nanášejte tvářenku od úrovně ucha ke koutku úst v linii mírně pod lícní kostí. Optimální tvar pak zajistí aplikace tvářenky na nejužší část spánků. 

 

Hranatý obličej

Hranatá tvář působí nápadně a vzhledem k výrazné čelisti a lícním kostem i trochu tvrdě. 

Řešení: Naneste tvářenku ze strany lícní kosti a rozetřete směrem dolů. Tím zjemníte oblast brady. Přidejte také trochu tvářenky nad obočí k linii vlasů. 

 

Oválný obličej

Oválná tvář je považována za ideální. I tady ale můžete zdůraznit určité části a podtrhnout své přednosti. 

Řešení: Tvářenku naneste přímo na lícní kosti na nejvyšší část tváří a vytvořte jemný přechod směrem k uchu. Trocha tvářenky nad spánky a u linie vlasů zvýrazní ta správná místa. 

Protáhlý obličej

Tento tvar obličeje je úzký, takže je obvykle cílem jej opticky rozšířit. 

Řešení: Tvářenku nanášejte na nejvyšší bod lícní kosti a protáhněte ji téměř vodorovně směrem k linii vlasů. 

A teď už kouzlení s tvářenkou ovládáte dokonale! Jaký z trendů, které jí letos vládnou, vyzkoušíte jako první?


Přečtěte si také:

Romantika, ženskost a spousta růžové. Vyzkoušejte trend balletcore