Jste zde

Tipy, jak využít Valentýna jako svou obchodní příležitost

Váš názor na den svatého Valentýna může být jakýkoliv, jedno je ale jisté – jedná se o skvělou marketingovou i obchodní příležitost, kterou by byla škoda promarnit. Den zamilovaných totiž podle průzkumů slaví více než třetina Čechů a především ženy jsou ty, které očekávají dárek. A často dávají mužům jasně najevo, který je ten pravý. Ti se pak vydávají do obchodů pro květiny, spodní prádlo či šperky, a podle společnosti Visa stoupá právě v období okolo 14. února také prodej kosmetiky. Svezte se letos na valentýnské vlně i vy a zajistěte si vyšší prodeje i plný kalendář pro toto období! Co pro to můžete udělat?

Stanovte si cíl

Ať už pro svůj salon plánujete jakoukoliv akci, vždy by měla sledovat váš hlavní cíl. Tím může být například:

  • získání co největšího počtu objednaných zákazníků
  • zvýšení prodeje
  • zvýšení loajality stávajících zákazníků

Na základě stanovených cílů pak vyberte vhodné nástroje, kterými očekávaného výsledku nejlépe dosáhnete. 

Dnes vám nabídneme několik praktických tipů, které k tomu můžete využít. Určitě se nesnažte zakomponovat všechny. Vyberte si ty, na které máte prostor a mohly by nejvíce zaujmout vaši klientelu.  

1. Upozorněte na blížící se den zamilovaných na sociálních sítích

Valentýn je sice jen jeden den v roce, ale značky na něj upozorňují vždy s předstihem. Držte s nimi krok a nachystejte si několik valentýnských příspěvků na sociální sítě, které budou mít stejný vizuál (lidé si tak snadněji příspěvek spojí s vaším salonem). 

Tip: Snadno si graficky povedený příspěvek vytvoříte například v bezplatném online nástroji Canva

Zákazníky samozřejmě informujte o chystaných akcích, zároveň se však snažte, aby příspěvky nebyly pouze prodejní, ale i zábavné nebo poučné. Zapojit můžete třeba i citáty, kvízové otázky, hlášky z romantických filmů… Kreativitě se meze nekladou.

2. Nalaďte se na valentýnskou vlnu

Když zákazníci okolo vašeho salonu projdou, měli by ihned pochopit, že jste na tento svátek připraveni a můžete jim nabídnout to, co hledají. A stejně tak, jakmile vkročí dovnitř. Nezapomeňte tedy na výzdobu! Dejte do vázy čerstvé květiny, naaranžujte na viditelné místo červené rtěnky, nalaďte správnou hudbu. 

Snažte se, aby výzdoba odpovídala ladění vašeho salonu. Valentýn nemusí být jen o růžích a červených srdcích, pojměte ho po svém – například v glamour nebo třeba přírodním stylu.

3. Vytvořte speciální nabídku

Balíček služeb vytvořený přímo pro příležitost svátku zamilovaných zaujme nové i stávající zákazníky. Navíc se jedná o časově omezenou nabídku, která brzy zmizí z vašeho repertoáru, což jí dodává punc exkluzivity, a spousta lidí o ni zkrátka nebude chtít přijít. 

A jak může vypadat? Přichystejte speciální valentýnské líčení, střih s romantickým závěrečným stylingem, nabídnout můžete třeba i ošetření pro páry nebo vytvořte balíček pro single ženy, které si chtějí dopřát extra hýčkání.

Tip: Pro své zákazníky si můžete připravit také valentýnské dárkové sety. S jejich sestavením vám mohou pomoci třeba chystané speciální nabídky od ALCINY. 

4. Nabídněte zážitek

Především stálé klienty potěší, když od vás dostanou něco navíc. Na Valentýna jim můžete nabídnout na uvítanou sklenku sektu nebo čokoládové bonbony. K ošetření pak můžete přidat masáž rukou nebo třeba zákaznici romanticky navlnit vlasy. 

5. Připomeňte dárkové poukazy

Nejen Vánoce, ale i Valentýn je ideální pro to, abyste upozornili na dárkové poukazy. Spousta mužů netuší, co by jejich drahé polovičce udělalo radost, a tak sází na jistotu, kterou právě dárkové poukazy jsou. Ujistěte se, že si jich muži procházející okolo vašeho salonu všimnou.

6. Připravte soutěž

Soutěže mají lidé rádi a vám mohou pomoci v tom přivést nové fanoušky na své sociální sítě, posílit loajalitu stávajících klientů, upozornit na svou nabídku nebo třeba své zákazníky pobavit. Vše záleží na tom, jak soutěž pojmete. 

Využít k tomu můžete Instagram či Facebook, ale třeba i svůj salon – i tam může soutěž probíhat. A jak může vypadat? Na sociálních sítích například požádejte soutěžící, aby napsali, jakou speciální nabídku na Valentýna chystáte. Tím je přimějete prozkoumat důkladněji váš web nebo sociální sítě. V salonu pak mohou na papírek zákazníci napsat, jaký přípravek od ALCINY mají nejraději, a připojit svůj kontakt. Vy pak jednoduše z lístečků vylosujete jednoho šťastlivce.