Jste zde

Kadeřnické inspirace

PURE: kolekce Paula Gehringa pro značku ALCINA

Přirozenost, autentičnost, rozmanitost – to jsou hlavní pilíře nové kolekce Pure světově uznávaného kadeřníka Paula Gehringa pro značku ALCINA. Najdeme v ní velmi pestrou přehlídku unisexových účesů, jejichž společným jmenovatelem je respekt k přirozené struktuře a pohybu vlasů a touha po individualitě. Kolekce pak zahrnuje také trendy líčení v tomto stylu.

Pixie

Od 60. let je účes Pixie nepřetržitě v módě až do dnešních dnů. Během této doby jsme jej viděli v mnoha různých variantách. Nyní se ukazuje ve velmi přirozeném stylu: je jemný, nadýchaný, a především hodně slušivý. Střih je delší a vzdušnější a je vhodný pro obě pohlaví. Barva vlasů by měla celý účes podtrhnout, hodí se tedy výrazné odstíny. Pro styling jsou vhodné produkty, které vlasy nezatěžují, aby jim byl umožněn přirozený pohyb.

Mikádo do „A“

Mikádo je pro aktuální období střiženo do tvaru písmene „A“. Spodní části střihu dodají vlasům objem a unikátní styl. Nechalo se inspirovat klasickým a čistým stylem 20. let, jen v moderním duchu. ALCINA jej představuje v jemném blond odstínu, který výsledný look rozzáří. Teplé a jasné blond tóny jsou znovu v módě a hrají tuto sezóny důležitou roli.

Ofina

Pokud se v aktuální sezóně rozhodnete pro dlouhé vlasy, pak je oživte ofinou a pastelovými barvami. Vlasy jsou střižené do jedné délky, ofina rámuje obličej a je delší po stranách. Střih je kombinován s pastelovými tóny vlasů a na první pohled tak připomíná Manga postavičky nebo elfy. Výrazným trendem je letos krásný, snový odstín ledové blond.

Momu

Mullet, styl, který má ve světě módy své nenahraditelné místo, získává v letošní sezóně svou novou, moderní podobu. Momu, tedy moderní mullet, opět klade důraz především na přirozenost a pohyb vlasů, vyniká však výraznějším sestříháním. Aby výsledný vzhled působil nenuceně, doplňují jej tlumené barvy.

Morrison

Po mužích si účes „Morrison“, inspirovaný rockovou legendou Jimem Morrisonem, který v 70. letech bořil veškeré konvence, získal oblibu také u žen. Byl jedním z trendů kolekce ALCINA z roku 2015, která vzdávala hold 70. létům. Pohyb zde hraje stále hlavní roli, avšak střih se změnil – vlasy jsou dnes delší a sestříhanější. Stejná technika může být použita jak u mužů, tak u žen, a vzniká tak unisexový střih. Ženy mohou volit také o něco delší variantu. Charakteristickým znakem „Morrisona“ je nenucený vzhled, vlasy padají volně okolo obličeje. Pokud nejsou dostatečně vlnité, může pomoci trvalá nebo kulma. K tomuto looku se skvěle hodí přirozená barva vlasů.

Generace 60+

Dobám, kdy byly starší ženy prakticky nuceny nosit krátké vlasy, dávno odzvonilo. Naše modelka Karin (61) nosí dlouhé, rovné vlasy střižené do jedné délky. Hrdě světu ukazuje šedivé vlasy, z nichž dokonce vytvořila přednost. Nechává skrz ně promlouvat svou osobitost, sebevědomí a zkušenosti.

Pure make-up

Trend „Pure“ se promítnul také do světa make-upu. Jedná se vlastně o nové pojetí NUDE líčení – kromě přirozených a jemných tónů, které jsou podstatou stylu NUDE, používáme i ty výraznější a hrajeme si s jejich intenzitou. Nejdůležitějšími prvky moderního NUDE jsou rovnoměrná svěží pleť, zářící oči a přirozeně krásné rty. Místo dokonale krycího make-upu zde přichází řada spíše na tónovací krémy nebo lehčí make-upy, které působí přirozeněji.