Jste zde

Historie značky ALCINA

Začátek 20. století

Roku 1905 zakládá lékárník Dr. August Wolff v německém Bielefeldu chemicko-farmaceutickou továrnu. V následujících desetiletích uvádí na trh nejen léčiva, ale i kosmetické produkty.

30. léta

Roku 1937 se do chodu rodinného podniku začíná zapojovat i Augustův syn Kurt Wolff a ihned nachází uplatnění v oddělení dermatologického výzkumu. V té době již společnost vyrábí vlasovou vodu Alpecin, která působí proti lupům a podporuje růst vlasů. V roce 1938 je na trh uveden první přípravek značky Linola.

Poválečné roky

Po 2. světové válce, kdy už za vedení podniku zodpovídá Dr. Kurt Wolff, vzniká značka ALCINA jako koncept péče pro různé typy pleti a později i vlasů.

 

50. léta

Vzniká vzdělávací institut, ve kterém Dr. Kurt Wolff se svou manželkou Doris pořádají první semináře pro odborníky. Zakládají tak tradici důkladného vzdělávání profesionálních kosmetiček a kadeřníků. Značky Linola a Alpecin se rozšiřují o další úspěšné přípravky.

70. léta

Značka ALCINA nabírá na popularitě a dostává se i do dalších zemí západní Evropy. Po smrti Dr. Kurta Wolffa se do vedení společnosti zapojuje jeho manželka Doris Wolff a zůstává v jejím vedení až do roku 2016.

90. léta

Profesionální sortiment kosmetiky ALCINA se rozrůstá o barvy na vlasy. Obchodním ředitelem společnosti Dr. Wolff se stává pravnuk zakladatele firmy Eduard R. Dörrenberg tradice rodinné firmy tím pokračuje.

Po roce 2000

Další vědecké výzkumy vedou k uvedení přípravku Alpecin Hair Energizer s obsahem kofeinu, řady Plantur 39 a gynekologického přípravku Vagisan. Otevírá se nové moderní školicí centrum pro profesionální kadeřníky, kosmetičky i vizážisty v Bielefeldu.

Historie firmy MEDAC

Společnost MEDAC, spol. s r. o. zastupuje značku ALCINA v České republice již od roku 1993 a na Slovensku od roku 2003

Z původních dvou zakladatelů se tým rozrostl na současných šedesát zaměstnanců pracujících ve dvou divizích: kosmetické a farmaceutické. Prvními odběrateli se staly lékárny a kosmetické salony, o několik let později také kadeřnictví. Kromě značky ALCINA zastupuje MEDAC také značky Alpecin, Plantur, Linola a Vagisan.

Každoročně pořádá MEDAC desítky vzdělávacích seminářů v Česku, na Slovensku i v Německu. Je hlavním organizátorem konference Dětské dermatologie. 

V současnosti  MEDAC spolupracuje s více než tisícovkou kosmetiček a kadeřníků a dodává farmaceutické přípravky do více než dvou a půl tisíce lékáren. Řadí se mezi nejlepší exportní partnery společnosti Dr. Kurt Wolff.