Jste zde

Lexikon účinných látek

Alantoin
Allantoin

Alantoin má mnohé účinky jak na pleť, tak i na pokožku hlavy. Kromě klidnících účinků má i účinky keratolytické, což znamená, že uvolňuje a rozpouští svrchní zrohovatělou část kůže. Kromě toho alantoin zlepšuje hydrataci pokožky. Ta je potom hladší a jemnější.

Alkohol
Alcohol

Alkohol má nejen konzervační, ale rovněž i chladivé účinky. Pokud je koncentrace alkoholu velmi vysoká, má i účinky dezinfekční. Alkohol se v kosmetice používá vždy společně s pěstícím produktem tak, aby bylo zajištěno, že pokožka nebude působením alkoholu vysychat.

Aloe vera
Aloe Barbadensis Extract

Aloe vera obsahuje nejrůznější účinné látky, díky kterým chladí, klidní a zmírňuje pocity svědění. Pro péči o pokožku jsou důležité polysacharidy, které zadržují velké množství vody. Aloe vera tak klidní podrážděnou pokožku a má výrazný hydratační efekt.

Aminokyseliny

Aminokyseliny jsou nejmenší základní stavební kameny proteinů (bílkovin). Řídí látkovou výměnu a procesy růstu v těle. Kožní buňky si některé aminokyseliny neumí samy vyrobit a potřebují je v rámci procesů látkové výměny a k nejrůznějším opravám.

Oves hřebílkatý, Lecitin, Glycerin
Avena Strigosa Extract, Lecithin, Glycerin

AquarichTM dodává pokožce cennou hydrataci a péči. Obsahuje výtažky z Ovsa hřebílkatého a hydratační látky glycerin a lecitin. Tato kombinace účinných látek má v kosmetice hydratační funkci a snižuje tak ztrátu vody v pokožce.

Podzemnice olejná olej
Arachis Hypogaea Oil

Olej získávaný ze semen Podzemnice olejné má vysoký podíl tuku a pěstí tak zejména velmi suchou a hrubou pokožku. Ta je potom opět jemná a vláčná.

Argininy
Arginine

Jedná se o aminokyselinu, kterou si tělo neumí vyrobit samo a musí být tedy dodávána zvenčí. Tato esenciální aminokyselina má velký vliv na cévy. Arginin se využívá zejména při oslabení krevních cév.

Avokádový olej
Persea Gratissima Extract

Avokádový olej patří k dužinatým olejům. Díky svému složení je pokožkou velmi dobře vstřebáván. Posiluje ochrannou funkci, intenzivně pěstí a je proto vhodný zejména k péči o suchou, šupinatou a popraskanou pokožku.

Máslovník africký
Butyrospermum Parkii extract

Olej získávaný ze semen Máslovníku afrického je velmi cenný. Je bohatý na nenasycené mastné kyseliny a nezmýdelnité látky. Účinek: unavená pokožka je díky bambuckému máslu opět jemná a hebká.

Bisabolol
Bisabolol

Bisabolol je obsažen v éterickém oleji heřmánku. Klidní pokožku a mírní její podráždění. Díky svým účinkům je bisabolol obsažen v mnoha mastech na hojení ran.

Broskvoň obecná olej z jader
Prunus Persica Kernel Oil

Tento olej se získává z jader broskve. V kosmetice se často používá k péči o obličej, vyskytuje se zejména v masážních produktech. Broskvový olej se používá k péči o suchou a hrubou pleť, může být použit i na pleť zralou.

Ceramidy
Ceramide

Ceramidy jsou důležitou součástí tukové vrstvy pokožky a společně s ostatními částmi vytvářejí její přirozenou ochrannou bariéru. Pokožka je tak chráněna před ztrátou vody a následnému vysoušení. Ceramidy se proto používají v pěstících produktech určených pro suchou pleť.

Chmel otáčivý
Humulus Lupulus Extract

Výtažky z Chmele obsahují kromě vysokého podílu tříslovin rovněž fytohormony. Tyto rostlinné látky mají pozitivní vliv na namáhanou pokožku. Chmel (stejně jako Červený jetel nebo Ploštičník hroznatý) dokáže stimulovat produkci kolagenu v kůži, takže je obzvláště vhodný k péči o suchou a zralou pleť.

Cupuacu máslo, Kakaové máslo
Theobroma Grandiflorum Seed Butter

Cupuacu máslo pochází z Amazonie, z brazilských deštných pralesů. Získává se ze semen Cupuacu - ze stromu rodu kakaovníků. Cupuacu máslo je cenné díky vysokému obsahu esenciálních mastných kyselin. Posiluje přirozenou ochrannou funkci kůže a zabraňuje jejímu vysoušení.

Hadinec jitrocelovitý olej, Slunečnice roční olej, Nezmýdelnité oleje, Srdcovnice pnoucí květ/list/plod
Echium Plantagineum Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Unsaponifiables, Cardiospermum Halicacabum Flower/Leaf/Vine Extract

Defensil® je komplex účinných látek složený ze tří přírodních extraktů, které pokožku chrání před zátěží způsobenou slunečním zářením. Fytosteroly ze Srdcovnice pnoucí předcházejí podráždění a zánětům pokožky, esenciální mastné kyseliny z Hadince jitrocelovitého chrání a posilují kožní bariéru a výtažky ze slunečnicového oleje jsou bohaté na kůži podobné fytosteroly a na vitamin E.

Lípa velkolistá květová voda
Tilia Platyphyllos Flower Water

Destilát z květů lípy je vodnatý výtažek z lipového květu. Mírní podráždění, klidní a chrání pokožku, takže je obzvláště vhodný pro citlivou pleť.

Dihydroxyaceton
Dihydroxyacetone

DHA je sloučenina cukru, která po nanesení oxiduje na svrchní části kůže a tím vytváří vzhled zdravě opálené pokožky. Zhruba po třech až čtyřech dnech zbarvení zcela zmizí.

Mahónie cesmínolistá
Berberis Aquifolium Extract

Dřišťál obsahuje důležitou účinnou látkou berberin, která mírní podráždění a má antibakteriální a anti-seboreické účinky. Proto je dřišťál vhodný pro citlivou a mastnou pokožku, kterou vrací zpět do stavu rovnováhy.

např.: proteázy
z.B. Proteasen

Aktivní enzym proteáza podporuje přirozenou obnovu kůže a rozvolňuje proteinové vazby mezi nejsvrchnějšími kožními buňkami rohoviny. Tyto buňky (korneocyty) jsou obzvláště šetrně odstraněny a odkryjí tak mladší buňky, které se nacházejí pod nimi. Výsledek: podpora přirozené regenerace pokožky, která je potom svěží, zářící a rovnoměrně hladká.

Blahovičník kulatoplodý olej
Eukalyptus Globulus Oil

Olej z Blahovičníku kulatoplodého obsahuje cineol (eukalyptol), alfa-pinen a limonen. V péči o pokožku se používá, protože má chladivé a osvěžující účinky.

Fenykl obecný olej
Foeniculum Vulgare Oil

Ve fenyklovém oleji se nachází obzvláště cenné účinné látky: vitamin E a antol a fenchon, které jsou rovněž zodpovědné za charakteristickou vůni tohoto oleje. Fenyklový olej klidní podrážděnou pokožku. Kromě toho pěstí a zlepšuje celkový stav pokožky.

Jinan dvoulaločný listy
Ginkgo Biloba Leaf Extract

Jinan, který se přirozeně vyskytuje v Číně a v Japonsku, je nejstarším stromem na světě. Jeho význam pro kosmetiku byl objeven již velmi dávno. Účinná látka, která se získává z jeho listů, chrání před škodlivými oxidačními procesy v kožních buňkách. Ginkgo tak zajistí zářivě krásně a vitálně působící pleť.

Glycerin
Glycerin

Glycerin patří k přirozeně zvlhčujícím faktorům (natural moisturizing factors - NMF), hydratuje a dodává tak pokožce vláčnost. Pokožka je díky dostatečné hydrataci chráněna před poškozením ochranné bariéry a před vznikem vrásek a uchovává si tak svůj pružný a svěží vzhled. Díky svým hydratačním schopnostem se glycerin používá i ve vlasové péči. Vlasy jsou po jeho použití lesklé a vypadají pěstěně.

Guajazulen
Guaiazulen

Guajazulen má stejné vlastnosti jako azulen z heřmánku, přestože se získává ze dřeva, přesně z pryskyřice stromu Guajaku léčivého. Má klidnící účinky a zmírňuje lehké podráždění.

Hydroxychlorid hlinitý
Aluminium Chlorohydrate

Pocení reguluje naši tělesnou teplotu. Čerstvý pot je naprosto bez zápachu - teprve jeho odbourávání prostřednictvím živých bakterií (přirozená mikroflóra pokožky) vyvolává procesy látkové výměny, které s sebou přinášejí známý pach potu. Hliníkové soli jsou antiperspiranty, které redukují potní výměšky a zmírňují tak tělesný zápach. Díky nim vydrží pokožka příjemně suchá a bez zápachu po mnoho hodin.

Kyselina hyaluronová
Hyaluronic Acid

Hyaluron 2.0 je pokročilá forma kyseliny hyaluronové, která je podobná kyselině hyaluronové nacházející se přirozeně v pokožce. Kromě malých molekul obsahuje i velké molekuly. Malé molekuly dokáží proniknout hlouběji do epidermis, kde zlepšují uchovávání vody. Větší molekuly se usadí na povrchu a zajistí, aby byla pokožka hladká. Hyaluron 2.0 přispívá k viditelně pevnější a hladší pokožce.

Zimostráz čínský olej
Simmondsia Chinensis Seed Oil

Jojobový olej vlastně není olej, ale tekutý vosk. Je vhodný pro všechny typy pleti, snadno se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Samotný má dokonce lehký přirozený ochranný faktor 4. Pěstí pokožku a pomáhá zlepšovat její hospodaření s vodou.

Kakaovník pravý
Theobroma Cacao Seed Butter

Kakaové máslo se získává lisováním kakaových bobů. Ve vyčištěné podobě má světle žlutou barvu a lehkou kakaovou vůni. Používá se především ve vydatných pěstících a ochranných produktech určených pro suchou a popraskanou pokožku. Jelikož taje při teplotě lidského těla, zanechává na pokožce velmi příjemný pocit a zároveň ji chrání.

Kalcium
Calcium

Pokud má pokožka nedostatek minerálů, je hrubá, matná a špatně se hojí. Kalcium je nezbytně nutnou látkou při tvorbě pevných tkání, jako jsou kosti, kůže, vlasy a nehty. Kalcium je rovněž nepostradatelné pro správnou produkci kolagenu.

Kaolin
Kaolin

Kaolin má schopnost vázat nebo uchovávat na svém povrchu různé látky. Může tedy například vázat tuky. Výsledek: prevence vzniku nečistot na pokožce a celkové zlepšení jejího vzhledu.

(Hydrolyzovaný) kolagen
(Hydrolyzed) Collagen

V kosmetice používaný kolegan podporuje tělu vlastní kolagen, aby pokožku dostatečně hydratoval, zlepšil její pružnost a elasticitu a aby zredukoval mírné vrásky.

Oxid křemičitý
Silica

Křemičité částečky představují jemný bílý prášek. Jméno Silica pochází z řečtiny a znamená kámen. Malé křemičité částečky jsou přidávány do přípravků na tělo, na obličej nebo např. do zubních past pro jemný brusný efekt.

Mannuronae
Monomethyl Silanetriol

V přírodě se křemík vyskytuje jako Oxid křemičitý v mnoha minerálech, například v křemeni nebo v písku. V kůži je křemík důležitý z hlediska stavby a pevnosti pokožky a vaziva. Křemík má jednu velkou výhodu, zajišťuje zároveň pevnost a elasticitu. Jasně viditelné je to například na stéblu trávy, které by bez křemíku nemohlo být zároveň ohebné a zároveň vzpřímené.

Kyselina citrónová
Citrid Acid

Kyselina citrónová je přirozená kyselina, která se v přírodě vyskytuje v citrusových plodech. Její důležitou vlastností je schopnost regulovat pH daného produktu. V produktech by mělo pH zůstat dlouho stabilní a podobné přirozenému pH pokožky.

Kyselina hyaluronová
Hyaluronic Acid

Jako přirozená součást kůže má kyselina hyaluronová za úkol pokožku chránit a vázat vodu v jejích hlubších vrstvách. Pokožka je potom pevná a pružná. Produkce tělu vlastní kyseliny hyaluronové se ale s přibývajícím věkem snižuje. Důsledkem jsou vrásky, suchá pokožka a ztráta její pružnosti. Díky vysoké schopnosti kyseliny hyaluronové vázat vodu (1g kyseliny hyaluronové může vázat až 6 litrů vody), je extrémně cennou účinnou látku v oblasti anti-age péče. Kyselina hyaluronová váže vodu, takže dochází k vyplnění drobných vrásek a pokožka je potom hedvábně jemná a mladistvě svěží.

Kyselina linolová
Linoleic Acid

Kyselina linolová je esenciální živina, kterou si organismus sám nevyrábí. Nedostatek kyseliny linolové se projevuje mimo jiné i na pokožce, která vypadá unaveně a nečistě. Kyselina linolová je v kůži přetvářena mimo jiné na ceramidy, které kůži tmelí, čímž snižují ztrátu vody a zlepšují celkovou soudržnost a hydrataci pokožky.

Kyselina salicylová
Salicylic Acid

Kyselina salicylová se původně získávala z kůry vrby a je považována za předchůdce aspirinu. V kosmetických produktech má kyselina salicylová antibakteriální a keratolytické účinky, a proto se často používá v produktech na nečistou pleť a k ošetření aknózní pleti.

L-Arginin
L-Arginin

L-Arginin je aminokyselina, ze které se v kůži tvoří močovina. Obě látky vytvářejí společně v pokožce zásobárnu vody, která je zdrojem hydratace pro rohovou vrstvu. Arginin dokáže zvýšit množství kůži vlastní močoviny: vytváří se více vlastních hydratačních faktorů. L-Arginin má tedy dvojí funkci: váže vodu a dokáže synergicky podpořit působení močoviny.

Laktát sodný
Sodium Lactate

Laktát sodný je sodnou solí kyseliny mléčné . Jemně reguluje pH pokožky a intenzivně ji hydratuje. Laktát se používá zejména na suchou, šupinatou a podrážděnou pokožku.

Lanolin
Lanolin

Lanolin se získává ze zpracované a vyčištěné ovčí vlny. Jedná se o velmi dobrou promašťující látku, která navíc reguluje hospodaření s vodou, zmírňuje svědění suché pokožky a má trvalé pěstící účinky.

Lecitin
Lecithin

Lecitin stabilizuje tukovou vrstvu epidermis, čímž zabraňuje ztrátě vody z pokožky, která je tak následně lépe chráněna před vysoušením.

Dipotassium Glycyrrhizate
Dipotassium Glycyrrhizate

Lékořice je součástí kořene lékořice. Obsažené účinné látky klidní podrážděnou pokožku, mírní zarudnutí a pocity svědění. Díky svým klidnícím účinkům je tato látka používána v produktech pro citlivou a narušenou pleť, u které je potřeba obnovit její rovnováhu.

Levandule lékařská olej
Lavandula Angustifolia Oil

Levandulový olej je éterický olej získávaný z květů levandule. Má klidnící účinky a navíc velmi příjemně voní.

Listnatec pichlavý
Ruscus Aculeatus Root Extract

K účinným látkám Listnatce pichlavého patří ruscin, triterpeny a saponiny. Tyto látky posilují cévy, předcházejí žilní nedostatečnosti a zlepšují prokrvení.

Rajče jedlé plod/list/stonek
Solanum Lycopersicum Fruit/Leaf/Stem Extract

Lykopen je zodpovědný za červenou barvu rajčat a šípků a patří do skupiny karotenoidů, které jsou známé výbornou schopnosti pohlcování volných radikálů. Lykopen pohlcuje škodlivé volné radikály a tím chrání buněčnou strukturu.

Magnézium
Magnesium

Magnézium patří k esenciálním látkám, které musejí být tělu dodávány v dostatečném množství. Magnézium se v těle nachází všude tam, kde je zapotřebí i vápník. Magnézium je důležité pro stavbu kostí, zubů a pro stabilizaci membránových struktur, které rozdělují buňky, čímž přispívá k lepšímu hojení ran.

Makadámie olej ze semen
Macadamia Ternifolia Seed Oil

Strom Makadámie, z jehož ořechů se olej získává, byl objeven teprve v roce 1857 v Austrálii. Makadamový olej obsahuje vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, lehce proniká do pokožky a intenzivně pěstí suchou kůži, čímž ji chrání před vysoušením.

Mentol
Menthol

Mentol je součástí oleje z máty peprné. Má chladivé a osvěžující účinky. Na pokožce kromě toho mírní pocity svědění a desinfikuje.

Akácie vosk
Acacia Decurrens Wax

Vosk se získává z jemně žlutých vonných květů australské Akácie sivozelené. Pomocí speciální technologie je společně s jojobovým a slunečnicovým voskem zpracován do lehkého, pěnového másla, které dokonale pěstí pokožku, ale nezatěžuje ji a nelepí jako ostatní vosky.

Vinná réva olej
Vitis Vinifera Seed Oil

Olej z jader hroznového vína obsahuje vysoký podíl nenasycených mastných kyselin jako je například kyselina linolová, která podporuje funkci kožní bariéry. Olej z hroznových jader se velmi dobře vstřebává do pokožky, která je následně vláčná a chráněna před vysoušením. Olej z hroznového vína dále obsahuje antioxidanty jako je vitamin E a polyfenoly, které jsou výbornými lapači volných radikálů. Volné radikály se v kůži tvoří působením UV záření, ničí buňky, což vede k předčasnému stárnutí pleti, k tzv. fotoagingu. Kosmetika s olejem z jader hroznového vína je vhodná pro všechny typy pleti, je dobře snášena jak mastnou a smíšenou pletí, tak i zralou pletí.

Mango indické olej ze semen
Mangifera Indica Seed Oil

Olej se získává z jader zralých mango plodů. Je obzvláště bohatý na nenasycené mastné kyseliny a optimálně doplňuje spektrum mastných kyselin v pokožce. Výsledkem je hladká a vláčná pokožka.

Oves setý
Avena Sativa Kernel Extrakt

Výtažky z ovsa mírní podráždění a pocity svědění. Účinnou látkou jsou avenantramidy. Tyto látky mají i v malém ředění výrazný klidnící efekt, a proto jsou vhodné pro citlivou a podrážděnou pokožku. Rovněž se používají na zklidnění podráždění způsobeného vlivy prostředí.

Kyselina glykolová
Glycolic Acid

Ovocné kyseliny jsou organické kyseliny vyskytující se v plodech nebo v rostlinách. Přestože mají všechny aminokyseliny podobnou strukturu, každá působí na pokožce jiným způsobem. Kyselina glykolová se v kosmetice využívá jako peeling, protože má velmi dobrou schopnost penetrace a snadno tak proniká do hlubších vrstev kůže. Přispívá tak k viditelnému zlepšení celkového obrazu pokožky.

Panthenol
Panthenol

Panthenol (nazývá se rovněž dexpanthenol nebo provitamin B) velmi dobře proniká do kůže a zlepšuje její hospodaření s vodou. Podporuje látkovou výměnu kožních buněk a jejich optimální zásobování důležitými živinami. Kromě toho má panthenol klidnící účinky.

Pentapeptidy
Pentapeptide

Pentapeptidy mají v pokožce vyvolat jakousi "poplašnou reakci", která v buňkách podpoří produkci kolagenu. Kůže se tak vlastně může regenerovat "zevnitř".

Ploštičník hroznatý kořen
Retinol

Ploštičník hroznatý obsahuje mnoho anti-age účinných látek, například flavonoidy a fytoestrogeny. Tyto látky působí proti předčasnému stárnutí pleti (vlivem slunečního záření i vlivem hormonů) a jsou proto vhodné zejména k péči o zralou pleť, která je na základě klesající hladiny estrogenu slabší, suší a bledá.

Pupečník asijský
Centella Asiatica Extract

Pupečníku asijskému jsou tradičně připisovány antibakteriální a hojivé účinky. Účinnými látkami Pupečníku asijského jsou triterpeny a fytoflavony. Je vědecky prokázána účinnost Pupečníku asijského na slabost cév.

Ubiquinon/Koenzym Q10
Ubiquinone/Coenzyme Q10

Koenzym Q10 je tělu vlastní enzym, který se nachází v každé živé buňce. V "buněčných elektrárnách" (v mitochondriích) se Q10 stará o zajištění dostatečného množství energie pro zdravý růst kůže a vlasů. S přibývající věkem však tělu vlastního Q10 ubývá, což zpomaluje tok energie a množství obnovených buněk. Důsledkem je citlivá pokožka, které je méně chráněna před škodlivými vlivy prostředí a před volnými radikály.

Squalan
Squalan

Fytosqualan se získává z rostlinných olejů (např. z avokádového nebo olivového oleje). Svým složením je podobný kožním membránám. Pokožka je po jeho použití hebká a jemná.

Světlík lékařský
Euphrasia Officinalis Extract

Světlík lékařský obsahuje aukubin, který dokáže tlumit produkci zánětlivých látek. Proto se Světlík lékařský používá v očních produktech, v případě unavených učí a při zánětu spojivek.

Močovina
Urea

Močovina se tvoří v kůži a je důležitou součástí přirozených zvlhčujících faktorů NMF (Natural Moisturizing Factors). Zvyšuje schopnost vázat vodu v kůži a zabraňuje tak její nadměrné ztrátě. Močovina pěstí suchou pokožku, která je potom opět hladká a vláčná. Kromě toho mírní pocity svědění.

Včelí vosk
Cera Alba

Včelí vosk je intenzivně pěstící vosk, který na pokožce taje. Chrání ji před chladem, větrem a před vysoušením. Díky včelímu vosku je pokožka jemná a vláčná.

Vilín virginský
Hamamelis Virginiana Water

Výtažky z Vilínu mají antibakteriální a antioxidační účinky a mírní pocity svědění. Používají se proto v péči o podrážděnou pleť. Účinné látky obsažené ve Vilínu jsou obzvláště vhodné k péči o šupinatou, suchou a popraskanou pokožku.

Retinol
Cimifuga Racemosa Root Extract

Vitamin A (retinol) a jeho deriváty jsou považovány za elixír mládí. V kosmetice patří tato skupina účinných látek mezi nejefektivnější zbraně v boji proti vráskám. Pokožka je po jejich aplikaci viditelně hladší, vitálnější a jsou na ní méně viditelné vrásky.

Tokoferol
Tocopherol

Vitamin E (tokoferol) patří k anti-age účinným látkám. Vitamin E je schopen chytat škodlivé volné radikály, které vznikají vlivem UV záření. Jeho výrazné antioxidační vlastnosti tak pokožku chrání před vnějšími vlivy způsobujícími předčasné stárnutí a tvorbu vrásek. Vitamin E kromě toho zlepšuje schopnost kůže vázat vodu a zvyšuje tak její hydrataci. Přidává se rovněž jako ochrana do již hotových kosmetických přípravků, protože vzhledem ke svým antioxidačním účinkům chrání jiné citlivé účinné látky před jejich odbouráváním.

Čajovník čínský listy
Camellia Sinensis Leaf Extract

Bílý čaj roste v provincii Fujian na jihu Číny. Je velmi cenný, protože je možné ho sklízet pouze několik málo dní na jaře. Bílý čaj obsahuje kromě kofeinu i velmi vysokou koncentraci fenolů. Polyfenoly jsou účinné lapače volných radikálů (jsou to antioxidanty, které předcházejí vzniku vrásek, stařeckých fleků a předčasnému stárnutí pleti), a proto se extrakty z bílého čaje používají v anti-age péči.

Vinná réva
Vitis Vinifera Vine Extract

Ve víně se nacházejí různé sekundární rostlinné látky. Patří k nim polyfenoly, což jsou antioxidanty, které pokožku chrání před volnými radikály a tím tedy i před buněčným poškozením.

Jitrocel kopinatý list
Plantago Lanceolata Leaf Extract

Výtažky z Jitrocele kopinatého (obsahují např. acteosid) normalizují nečistou a podrážděnou pokožku a navíc mají antibakteriální účinky. Vzhledem k těmto vlastnostem je jitrocel pro kosmetický průmysl velmi cennou rostlinou.

Hydrolyzovaný keratin
Hydrolyzed Keratin

Výtažky z kašmíru se získávají z přírodní kašmírové vlny a obsahují keratin. Složení je velmi podobné lidskému vlasu a kůži. Keratiny jsou naprosto zásadní z hlediska pevnosti a odolnosti kůže a vlasů.

Jírovec maďal semena
Aesculus Hippocastanum Seed Extract

Směs účinných látek získávaných ze semen Jírovce maďalu obsahuje aescin a flavonoidy, které posilují cévy a mírní podráždění. Tyto účinné látky se tedy používají v pěstících produktech určených na kuperózní a zarudlou pleť.

Hydrolyzované kvasnice
Hydrolyzed Yeast

Kvasnice jsou pro pokožku důležitým zdrojem bílkovin, aminokyselin a vitaminu B. Podporují vlastní aktivitu pokožky a zlepšují její odolnost.

Měsíček lékařský květy
Calendula Officinalis Flower Extract

Měsíček lékařský je rostlinou s výraznými ochrannými vlastnostmi. Obsahuje triterpeny a karotenoidy, které mají antioxidační účinky a kromě toho mírní podráždění. Posilují cévy a tkáně. Měsíček kromě toho obsahuje ještě velmi cenný betakaroten.

Okurka setá šťáva
Cucumis Sativus Juice

Výtažky z okurky mají osvěžující a vitalizující účinky. Obsažené účinné látky hydratují a tonizují pokožku, která je díky tomu hebká a hladká.

Opuncie
Opuntia Ficus-Indica Stem Extract

Kaktus se dokonale přizpůsobil extrémním životním podmínkám na poušti, tzn., že dokáže uchovávat velké množství vody a účinně se chránit před slunečním světlem. Výtažky z opuncie jsou velmi bohaté na minerály a antioxidanty. V pokožce velmi dobře váží vodu a zajišťují jí tak dlouhodobou hydrataci. Dojde tedy ke zklidnění i velmi namáhané pokožky.

Pšenice obecná/Hydrolyzovaný pšeničný protein
Triticum Vulgare Gluten/Hydrolyzed Wheat Protein

Pšenice je velmi bohatá na vitaminy, stopové prvky a minerální látky, které zlepšují hospodaření s vodou. Pokožka je následně méně hrubá a působí příjemným a pěstěným dojmem.

Puchratka kadeřavá, Chaluha
Chondrus Crispus (Carrageenan), Macrocystis Pyrifera Extract

Puchratka kadeřavá/ Irský mech
Irský mech se vyznačuje tím, že posiluje odolnost pokožky. Klidní, chrání a hydratuje pokožku, čímž účinně předchází jejímu vysoušení.

Chaluha
Patří do skupiny hnědých mořských řas a dosahuje délky až 40 metrů. Řasa se již více než 80 milionů let vyskytuje na území dnešní Antarktidy. Je odolná vůči tvrdým životním podmínkám: v průběhu času se přizpůsobila a má výjimečně silnou schopnost chránit se.

Šalvěj lékařská listy
Salvia Officinalis Leaf Water

Výtažky ze šalvěje jsou bohaté na flavonoidy, terpeny a třísloviny. Klidní podráždění, zarudnutí a mírné záněty. V kosmetice se používají zejména v produktech určených pro mastnou a nečistou pleť.

Slunečnice roční vosk
Helianthus Annuus Seed Wax

Výtažky ze slunečnicových semínek jsou bohaté na polyfenoly. Neutralizují volné radikály a snižují škodlivé účinky UV záření. Vosk ze slunečnicových semínek má ochranné a pěstící vlastnosti a zanechává pokožku hedvábně jemnou.

Sója luštinatá
Glycine Soja Extract

Výtažky ze sójových bobů obsahují izolované proteiny, glykoproteiny a polysacharidy. V kosmetice mohou výtažky ze sóji zpomalit proces stárnutí.

Zinek
Zinc

Zinek dokáže plnit mnoho funkcí, takže je jeho použití velmi všestranné: reguluje produkci mazu a má hydratační vlastnosti. Kromě toho je antibakteriální a používá se tedy v pěstících produktech určených pro nečistou a mastnou pleť. Kromě toho má deodorační účinky a redukuje tělesný zápach.