Jste zde

Vizážistické inspirace

PURE je novou NUDE: inspirujte se v kolekci Paula Gehringa

Paul Gehring před nedávnem představil novou kolekci pro značku ALCINA s názvem Pure, v níž je oslavována čistota, autentičnost a přirozenost. Kromě účesů zahrnuje kolekce i inspiraci pro líčení. Jedná se vlastně o nové pojetí NUDE – vedle přirozených a jemných tónů, které jsou podstatou stylu NUDE, používáme i ty výraznější a hrajeme si s jejich intenzitou. Nejdůležitějšími prvky moderního NUDE líčení jsou rovnoměrná svěží pleť, zářící oči a přirozeně krásné rty. Místo dokonale krycího make-upu zde přichází řada spíše na tónovací krémy nebo lehčí make-upy, které působí přirozeněji.  

Smokey Eyes

Klasické, nestárnoucí a svůdné – kouřové líčení je tou správnou volbou na večery, kdy chceme vypadat zkrátka neodolatelně. A ačkoliv to tak na první pohled nemusí vypadat, koresponduje i s trendem Pure. Základem je zde Nude Colour Cream. Tvar obličeje pak můžeme ještě vylepšit za pomoci konturovací tužky Soft Shaping Pencil. Při líčení očí není u „Smokey Eyes“ kladen důraz na horní víčko, jak je obvyklé, ale zvýrazněné je to spodní. K jeho vykreslení můžeme použít oční stíny Splendid Eye Shadow v odstínu cacao a kajalovou tužku Intense Kajal Liner, která je u tohoto looku použita hned ve dvou odstínech – black do spodních řas a brown do horních.

Soft Look

U „Soft Looku“ hrají hlavní roli jemné barvy, které krásně podtrhnou přirozenou krásu. Vedle tónovacího krému Nude Colour Cream je na pleti použito také prosvětlující pero Bright Light Concealer, zdravý vzhled dotvoří bronzer Sun Kiss Powder. Oči zvýrazní luxusní oční stíny Miracle Eye Shadow v odstínu aubergine a kajalová tužka Intense Kajal Liner brown. Na závěr stačí rty lehce přetřít třpytivým leskem Soft Colour Lip Gloss v odstínu satin.

Strong Lips

Pozornost je v případě looku „Strong Lips“ upřena na rty. Podklad zůstává stejný, tedy Nude Colour Cream, doplněný o konturovací tužku Soft Shaping Pencil a Cover Coat Concealer, který je možné aplikovat také kolem očí. Obočí zvýrazní oboustranná tužka Perfect Eyebrow Styler. Tmavý odstín jej vykreslí, světlý pak krásně rozjasní. Oči jsou jemně orámovány tenkou linkou Intense Kajal Liner v odstínu brown a řasenka Amazing Lash Mascara se postará o dlouhé a natočené řasy. Rty jsou obkreslené prosvětlující tužkou Nude Liner a vyplněné konturkou Precise Lip Liner intense. Finální tečku představuje rtěnka Intense Lipstick v tónu henna, pro ještě výraznější efekt je zde navíc použita i rtěnka Shiny Lipstick v odstínu berry.

Total Look

Základ líčení „Total look“ tvoří opět Nude Colour Cream spolu s projasňujícím korektorem Cover Coat Concealer a bronzerem Sun Kiss Powder. O perfektní vzhled obočí se postará Perfect Eyebrow Styler, který ho svým tmavším koncem zvýrazní a světlým rozjasní. Velký důraz je zde kladen na oči. Podkladová báze pod oční stíny Longwear Eye Base zajistí hladký povrch víček, na která pak můžeme snadno nanést oční stíny Miracle Eye Shadow v odstínu silver. Ty je možné aplikovat i pod spodní řasy. Výsledný look dotvoří vnitřní spodní víčko vykreslené černou tužkou Intense Kajal Liner a řasy pročesané řasenkou Amazing Lash Mascara.

Silver Ager

Nude Colour Cream tvoří základ i u looku „Silver Ager“. Funguje totiž i u starší pleti, pro kterou již krycí make-upy nejsou vhodné. Zářivý vzhled pak podtrhuje tvářenka Brilliant Blush spolu se sypkým pudrem Luxury Loose Powder. Oči zdobí jemné kouřové líčení se spodní linkou jemně zvýrazněnou za pomoci očních stínů. Konturu rtů zvýrazňuje prosvětlující tužka Nude Liner. Při výběru rtěnky se řídíme mimo jiné také podle tónu zubů. Teplý odstín rtěnky opticky zvýrazňuje žluté zuby, studený je naopak rozjasní. Červené odstíny si můžeme dovolit pouze s dokonalými bílými zuby.