Jste zde

5 nápadů na přilákání nových klientů, které vaše konkurence nedělá

Nemáte kalendář na příští měsíce tak nabitý, jak byste si představovali? Pak je čas zabojovat o nové zákazníky. Těch, kteří se zrovna teď rozhodují, do jakého salonu se za kosmetickými nebo kadeřnickými službami vydají, je dost. A následující tipy vám je pomohou získat. Co můžete dělat oproti své konkurenci navíc?

1) Natáčejte videa

Ano, zabere to čas, bez trochy technického umu se neobejdete a dost možná budete muset najít zdatného asistenta, který vám s natáčením pomůže (ať už v roli kameramana nebo modela). Ale videa představují poklad nejen pro vaše sociální sítě. Algoritmy instagramu i facebooku je zbožňují, což se následně samozřejmě promítá i do počtu zhlédnutí. To vám ve výsledku může přivést spoustu nových sledujících a mezi nimi i potenciální zákazníky. A co ve videích ukazovat? Především vaši práci – povedené proměny, nové techniky a ošetření, ale třeba i novinky v sortimentu nebo salon jako takový. 

2) Sbírejte reference

Věděli jste, že 76 % zákazníků při hledání podniku ve svém okolí pravidelně zkoumá jeho recenze online? Než se rozhodneme, kde utratíme své peníze, chceme zkrátka znát co nejvíce informací. A pokud reference na vaše služby dohledatelné nejsou, dost možná kvůli tomu někteří zákazníci o návštěvě vašeho salonu nebudou ani uvažovat

Sbírat recenze můžete na sociálních sítích nebo třeba na Googlu či serveru firmy.cz (profily si zde můžete založit zdarma). Nebojte se o ně své stálé zákazníky ve vhodnou chvíli požádat. 

3) Rezervační systém

Svým klientům patrně chcete cestu do svého salonu co nejvíce usnadnit. Ale pro řadu nových zákazníků může být obtížný už první krok – objednání. Telefon především pro mladou generaci nepředstavuje optimální způsob už proto, že neumožňuje v klidu si prohlédnout volné termíny. Nemluvě o tom, že někdy je složité se z časových důvodů s kosmetičkou či kadeřníkem vůbec spojit. To všechno přitom řeší rezervační systém, který je ale stále u mnoha salonů podceňovaným pomocníkem. 

4) Setkávání pro klienty

Představte si, že z nedalekého butiku obdržíte pozvánku na speciální akci, kde si budete moci jako první prohlédnout novou kolekci a popovídat si s majitelem obchodu. Jaký to ve vás vyvolá pocit? Nejspíš se budete cítit výjimečně a polichoceně a pokud se akce vydaří, vybudujete si k obchodu vztah a jeho majitele budete najednou vnímat jinak, osobněji. A přesně to můžete udělat pro své klienty (a svůj salon) i vy.

Uspořádejte přátelské odpoledne nebo malý večírek, na kterém představíte nové ošetření či produkty, nachystejte drobné občerstvení a třeba i malý dárek a ukažte svým hostům svou práci i osobnost z nové perspektivy. Co vám to vedle možných nových klientů přinese? 

  • Posílení loajality a důvěry ze strany stálých klientů.
  • Váš salon tím vynikne nad ostatními. 
  • Podpoříte tak prodej produktů. 

Podoba akce je už jen na vás. Spojit vše můžete s výročím svého salonu, oslavou některého z oblíbených svátků nebo takto zaplnit hluché místo v pracovním diáři. 

5) Spolupráce s okolními podniky

Je jedno, jestli provozujete salon ve velkoměstě nebo menší vesnici. Patrně v okolí máte pár dalších podniků. Tak proč nespojit síly? Může jít o kavárnu nebo třeba hotel, s nimiž si vzájemně vyměníte letáčky, které budou ležet na pultu a propagovat vaše služby. Nebo o fotografa, který vám může výměnou za ošetření nebo nový střih či reklamu na sociálních sítích nafotit hezké fotky salonu. Stačí si pohlídat, abyste tímto způsobem oslovili skutečně tu správnou cílovou skupinu. Pak bude spolupráce výhodná pro obě strany.  

A na závěr ještě jedna dobrá rada: své aktivity na přilákání nových zákazníků průběžně vyhodnocujte. Nejjednodušší cestou je ptát se, odkud se o vašem salonu a službách dozvěděli. Na základě toho zjistíte, co vám funguje nejlépe, a budete vědět, kam směřovat svou energii nadále.